Reina Wolsink-Greupink

Zee worden op 6 januari 1944 in Reurle gebaorne. Nao de middelbaore schole en de kweekschole worden ze schooljuffrouw op de legere schole in Varsseveld. Nao aerst negen jaor in Velp te hebben ewond,  is ze weerumme egaone naor eure gebaorteplaatse.
Ze höldt völle van warken in den tuin, veural met blomen, laezen en is actief bestuurslid van de Historische Vereniging ‘Old Reurle’.
Ze is no bezig um, samen met anderen, een book te schrieven aover de geschiedenis van de huze in het dorp Reurle en eure bewonners vanof ongeveer 1900 töt heden.
Ze schrif gedichtjes en soms korte verhalen in het Reurlse dialect. Wark van eur steet in ‘Flonkergood’ en in ‘Den Moespot’. Bi’j dat leste blad zit ze sinds kort ok in de redactie.


Zij werd op 6 januari 1944 in Ruurlo geboren. Na de middelbare school en de kweekschool werd ze onderwijzeres op de lagere school in Varsseveld. Na een periode van 9 jaar in Velp te hebben gewoond, is ze teruggekeerd naar haar geboortedorp.
Haar grote hobby’s zijn tuinieren, lezen en het zich verdiepen in de plaatselijke geschiedenis van Ruurlo. Ze is dan ook al jaren bestuurslid van de Historische Vereniging ‘Old Reurle’.
Momenteel is ze, samen met anderen, bezig een boek te schrijven over de geschiedenis van de huizen in het dorp Ruurlo en hun bewoners vanaf ongeveer 1900 tot heden.
Ze schrijft gedichtjes en soms korte verhalen in het ‘Reurlse’ dialect. Werk van haar treft u aan in ‘Flonkergood’ en in ‘De Moespot’. Van laatstgenoemd blad maakt ze sinds kort ook deel uit van de redactie.

Sie wurde am 6. Januar 1944 in Ruurlo geboren. Nach der weiterführenden Schule und der Pädagogischen Hochschule wurde sie Lehrerin an der Volksschule in Varsseveld. Nachdem sie neun Jahren in Velp gewohnt hatte, ist sie in ihr Heimatdorf zurückgekehrt.
Ihre großen Hobbys sind Gartenarbeit, Lesen und Erforschung der Lokalgeschichte von Ruurlo. Sie ist denn auch schon jahrelang Vorstandsmitglied im Historischen Verein ‘Old Reurle’.
Zur Zeit ist sie dabei, zusammen mit anderen, ein Buch über die Geschichte der Häuser im Dorf Ruurlo und deren Bewohner ab etwa 1900 bis heute zu schreiben.
Sie schreibt kleine Gedichte und manchmal Kurzgeschichten in der ‘Reurler’ Mundart. Texte von ihrer Hand finden Sie in ‘Flonkergood’ und ‘De Moespot’. Von der letzteren Zeitschrift ist sie seit kurzem Redaktionsmitglied.


www.hamaka.nl